5 שלבים לשלם לעצמך קודם ולהגיע ליעדים הפיננסיים שלך

1
5 שלבים לשלם לעצמך קודם ולהגיע ליעדים הפיננסיים שלך
מאמר זה עשוי להכיל קישורים מהשותפים שלנו. אנא קרא כיצד אנו מרוויחים כסף לקבלת מידע נוסף.

שמעת פעם מישהו אומר שאתה צריך לשלם לעצמך קודם?

זה רעיון חדש לעוקבי כספים אישיים והוא חשוב מאוד לאנשים שאין להם כסף מיותר בסוף החודש!

תשלום ראשון הוא מונח שקיים כבר שנים רבות ונקרא גם “שיטת התקצוב ההפוכה”.

לשלם לעצמך קודם יכול להיות מועיל כדי לחסוך יותר כסף בדרכים שונות או להפריש כסף למה שאתה נהנה. כאשר אתה משלם את עצמך קודם, אתה מנצל את תהליך החיסכון וההשקעה האוטומטי.

בואו נסתכל על חמישה שלבים כדי לשלם תחילה לעצמכם, להפיק את המרב מכספכם ולהתכונן טוב יותר לעצמאות כלכלית עתידית.

מה זה אומר לשלם לעצמך קודם?

לשלם לעצמך קודם כל פירושו לקחת את הרווחים שלך ולשלם לעצמך מיד לפני שתעשה משהו אחר.

זה יכול להיעשות בכמה דרכים, אבל הפופולרי ביותר הוא להעביר את הכסף ישירות מהמשכורת שלך לחשבונות פיננסיים ייעודיים.

לכן, גם אם יש לך החזר חובות או הוצאות, אתה עדיין ממשיך לתרום לחשבונות חיסכון וחשבון פרישה קודם כל.

היתרונות של שיטת שלם בעצמך ראשון

ישנם מספר יתרונות בשימוש בשיטת “שלם בעצמך תחילה” של מימון אישי.

1) זה יוצר לך תקציב. כאשר אתה משלם לעצמך קודם, אתה עושה תקציב ל לנהל את הכסף שלך ותן לעצמך יותר מזומן עבור דברים אחרים מלבד חשבונות.

2) זה עוזר לך להתרגל לחיות בחסכנות. כמו כל שיטת תקציב אחרת, אתה צריך להיות מודע לכמה כסף אתה מוציא.

3) תתחיל לרצות לחסוך יותר! כאשר אתה להרגל לחסוך ולהשקיע כסף, סביר להניח שתרצה להמשיך בכך ולהיות מוכן לחסוך או להשקיע יותר.

5 שלבים לשלם לעצמך ראשון בתקציב

1. צור את התקציב ההפוך שלך

כל הרעיון של שיטה זו מבוסס על תשלום תחילה את החסכונות שלך ולאחר מכן שימוש בשאר הכסף שלך עבור חשבונות והוצאות מחיה. זה מנוגד ל שיטת תקציב מסורתית של תכנון התקציב שלך סביב הוצאות המחיה ולאחר מכן חיסכון במה שנשאר.

זיהוי הרגלי הוצאות

אחד השלבים הפיננסיים החשובים ביותר בהקמת תוכנית תקציב הפוך מוצלחת הוא זיהוי הרגלי ההוצאות שלך.

זה מאפשר לך לזהות אזורים שבהם אתה עלול להוציא יתר על המידה, מה שמונע ממך לחסוך או לשלם חובות.

ראשית, רשום את כל ההוצאות החודשיות שלך. תשתמש ב אפליקציית תקציב כמו מנטה והון אישי כדי לעזור לך לזהות את הרגלי ההוצאות שלך.

קבע את יעדי החיסכון שלך

התחל את התוכנית הפיננסית שלך על ידי הגדרת יעדי חיסכון ארוכי טווח לפרישה מוקדמת או בגיל 65 (רק 1/4 אנשים עושים זאת!), הגדר IRA או 401(k), והגדל את מה שאתה מכניס לתוכו לאורך זמן.

ואל תשכחו להגדיר גם יעדים פיננסיים לטווח קצר! אולי אתה רוצה לשלם את כרטיסי האשראי שלך, כך שאתה פטור מחובות מוקדם יותר – הוסף קצת מזומן נוסף על התשלומים שלך, והגדל אותו כאשר אתה יכול.

2. החלט איזה אחוז תשלם לעצמך קודם

ספרי ההשקעות הטובים ביותר

ישנן כמה אסטרטגיות פיננסיות שאנשים משתמשים בהן כדי לחלק את ההכנסה שלהם – אתה יכול לנסות את אלה למטה ולראות איזו מהן הכי מתאימה לך – או לנסות כל שילוב אחר שאתה חושב שעובד!

 • כלל 50/30/20: 50% להוצאות, 30% לחיסכון ו-20% להוצאות אחרות (כמו מיסים)
 • כלל 1/4: חסוך 25% מההכנסה שלך בעוד אתה חי על 75% האחרים
 • יש המעדיפים לשים 10-15% לחיסכון בזמן שהם חיים מ-85-90% מההכנסה שלהם

3. שמור באופן אוטומטי

הגדרת העברות אוטומטיות של אחוז מסוים מההכנסה שלך מחשבון העובר ושב שלך לחשבון חיסכון או לחשבון השקעות עוזרת לך להישאר על המסלול בכל הנוגע להשגת יעדים פיננסיים.

אתה יכול לראות אם לבנק שלך יש תכונת חיסכון אוטומטי, כלומר אתה יכול להגדיר כמה מההכנסה שלך יכול להיות מופקד ישירות לחיסכון. זה גם לא קשה לעשות את זה בעצמך באפליקציית הבנקאות שלך!

4. השקיעו לעתידכם

ככל שתשתמש יותר במזומן כעת, כך יהיה לך יותר בהמשך הדרך. השקעה היא דרך להתחיל לחסוך בדרך אחרת, ולהרוויח יותר על המזומנים שלך מאשר רק בחשבון עובר ושב.

1) השקיעו את הכסף שלכם

אם אתה רוצה כסף בהמשך הדרך, השקעה היא הדרך שבה אתה מתחיל. נסה להכניס את הכספים שלך חשבונות חיסכון לפנסיה כגון 401ks או Roth IRAs. זה יכול לעשות הבדל גדול בהמשך החיים כשמגיע הזמן לפרוש ולחיות בנוחות.

אתה יכול גם להתחיל להשקיע את המזומנים שלך עכשיו דרך יועץ רובו כמו M1 Finance או Betterment כדי להפוך את ההשקעות שלך לאוטומטיות בקלות, או שאתה יכול לעשות השקעה מעשית יותר עם Robinhood, שהיא נהדרת למתחילים ונותנת לך מלאי חינם!

2) יצירת קרן חירום

חיוני להפריש חסכון למקרה חירום. בדרך זו, אינך תקוע עם חוב עצום בגלל אירוע מצער אחד.

3) קנה ביטוח

אתה תצטרך דברים כמו ביטוח חיים וטיפול נכות ארוך טווח, שעולה כסף עכשיו כדי לחסוך כסף מאוחר יותר. ביטוח יכול להיות דרך מצוינת להגן על המשפחה שלך מצרות כלכליות אם אינך יכול לעבוד או אם תלך לעולמך.

5. לשלם חובות

לבסוף, אתה צריך לשלם את החובות שלך. בדרך זו, אתה לא רק מפנה יותר מזומנים לחיסכון בכל חודש, אלא אתה גם מפחית את סכום הריבית שאתה משלם.

זה אולי נראה מוזר, במיוחד אם אתה נאבק עם חובות עכשיו. זה בדרך כלל אחד הצעדים הראשונים בתקציבים אחרים, אבל התשלום לעצמך מתמקד קודם כל בכסף לרצונות ולצרכים העתידיים שלך ואז מתמקד בחשבונות הנוכחיים.

לאחר שהחובות שלך ישולמו במלואם, התחל לשים את סכום התשלום הישן שלך לחסכון במקום זאת! זה יעזור לך להתקדם מבחינה כלכלית ויאפשר לך להגיע ליעדי החיסכון לטווח ארוך מהר יותר.

טיפים לשלבי תקציב הפוך

חלופות מנטה כלי תקציב

היה יסודי ומציאותי

ודא שאתה מציאותי לגבי מה אתה יכול ומה אתה לא יכול להרשות לעצמך והיה יסודי, כולל כל ההוצאות הקבועות והמזדמנות שלך.

עדיף ליצור תוכנית שתוכל להתמיד בה במשך שישה חודשים לפחות, כדי שתדע אם היא עובדת או לא. זה יאפשר לך לראות את ההצלחה שלך ולבצע את כל ההתאמות הנדרשות.

סקור לעתים קרובות והעריך מחדש לפי הצורך

ככל הנראה יהיה צורך לכוונן את התקציב שלך ואת התוכנית “שלם בעצמך ראשון”. זה בסדר! הדבר החשוב הוא שתבדוק באופן קבוע את ההתקדמות הפיננסית שלך ותבצע שינויים במידת הצורך.

אם הרעיון לחסוך אחוז גדול מהמשכורת שלך נראה מרתיע, התחל בקטן. חסוך 5-10% עד שיהיה נוח יותר, ואז הגדל את הכמות כדי לשפר עוד יותר את מצבך.

מצא דרכים לחסוך כסף באופן שגרתי

ישנן דרכים רבות לחסוך כסף בכל חודש שיכולות להצטבר עם הזמן.

כמה דוגמאות כוללות הבאת ארוחת הצהריים לעבודה, שימוש בכרטיס כדי להימנע מחובות נוספים, ביטול חברות שאינה בשימוש וכיבוי מוצרי אלקטרוניקה כשהם לא בשימוש.

אתה יכול גם להירשם לאפליקציות כמו Honey או Ibotta כדי לקבל קופונים, החזר כספי ועוד כדי להפחית את החשבונות שלך ולחסוך יותר כסף!

שלם לעצמך ראשון- דוגמה

בואו נעבור על דוגמה של תקציב הפוך עבור פקידת קבלה בשם סאלי, המתגוררת בנאשוויל, TN. היא לא נשואה ועושה 5,000 דולר כל חודש לאחר מיסים.

זיהוי הרגלי הוצאות

ראשית, סאלי תכין רשימה של ההוצאות שלה כדי לקבל מושג על הרגלי ההוצאות שלה. היא רשמה את ההוצאות הקבועות החודשיות שלה כ-2,650 דולר עבור דירת שני חדרי שינה ליד מרכז העיר נאשוויל, 200 דולר עבור שירותים, 400 דולר עבור תשלומי רכב וביטוח, והוצאה של כ-300 דולר בחודש על מצרכים.

החליטו באיזה אחוז לחסוך

לאחר מכן, היא מחליטה לחסוך 20% מהכנסתה למטרות חיסכון לטווח ארוך. אם תפרט את זה עוד יותר, היא רוצה להכניס 15% לקרן הפנסיה שלה, 5% לחשבון החיסכון שלה לשעת חירום ו-5% לחשבון החיסכון בדיור שלה.

לשלם חובות

לסאלי יש 2 כרטיסי אשראי והלוואה שהיא משלמת. היא משלמת כ-300 דולר בחודש בתשלומים בין שלושת החובות.

התקציב הראשוני של סאלי

אז הנה מבט מהיר על איך נראה התקציב ההפוך החדש שלה:

 • חיסכון לטווח ארוך: פרישה ($750), קרן חירום ($250), חיסכון דיור ($250) = $1,250
 • קבוע: שכירות ($2,650), שירותים ($200), תשלום לרכב/דלק/ביטוח ($400) = 3,250$
 • משתנה: מצרכים ($300), תשלום בכרטיס אשראי ($150), תשלום הלוואת סטודנטים ($150) = $600
 • סך הכל = 5,100 דולר בכל חודש

סקור לעתים קרובות והעריך מחדש לפי הצורך

סאלי בחנה את התקציב החודשי שלה ויודעת שהיא עלתה על הרווחים שלה ב-$100. זה לא נגמר הרבה, אבל אנחנו לא רוצים לבזבז יותר מדי!

יש כמה דברים לקצץ בהוצאות שלה כדי לתת לעצמה יותר מרחב התנועות. אם היא לא רוצה להתאים את תוכנית החיסכון שלה, היא צריכה לבדוק את שאר התכנון שלה לאסטרטגיה חדשה לחיסכון במקום אחר.

אפשרות אחת תהיה לחפש דירה עם שכר דירה נמוך יותר בסביבות 1,800 דולר, כל עוד היא מוכנה לצמצם כעת כדי לקבל יותר כסף מאוחר יותר. בנוסף, היא יכולה לחפש דרכים לחסוך במצרכים ובמזון בכל חודש.

התקציב המותאם שלה ייראה כך:

 • חיסכון לטווח ארוך: פרישה ($750), קרן חירום ($250), חיסכון דיור ($250) = $1,250
 • קבוע: שכירות ($1,800), שירותים ($200), תשלום לרכב/דלק/ביטוח ($400) = $2,400
 • משתנה: מצרכים ($200), תשלום בכרטיס אשראי ($300), תשלום הלוואת סטודנטים ($300) = $800
 • סך הכל =4,450 דולר בכל חודש

עכשיו היא שילמה את עצמה קודם וטיפלה בחשבונות! ויש לה 550 דולר שאריות היא יכולה להשקיע בחסכונות שלה (שלם קודם לעצמך!) או בחוב כרטיס האשראי שלה, מה שמתחשק לה לעשות.

מחשבות אחרונות

אישה מחזיקה כסף לאחר שהרוויחה מזומן מהיר

אם אתה רוצה לחסוך ולהפריש כסף לעתיד שלך, התשלום הראשון לעצמך עשוי להיות בראש סדר העדיפויות שלך בתקציב. בין אם באמצעות תכנון פרישה, כספים ביום גשום או פירעון חובות, אלה חיוניים לחיסכון לעתיד שלך.

יש אנשים שחוששים שלא יהיה להם מספיק כסף כדי לכסות את החשבונות שלהם בשיטה הזו, אבל זו הסיבה שצריך לעשות את התקציב ולהתגמש. המסע הפיננסי שלך חייב להשתנות עם שינויים אישיים – אתה צריך להתכופף ולהתחיל ולשנות את האסטרטגיה שלך מדי פעם!

פוסטים דומים

Leave a Reply