מדריך MoneySense לניהול חובות: איך לצאת מהחובות

0
מדריך MoneySense לניהול חובות: איך לצאת מהחובות

בכמה חוב יש לקנדה?

אינך צריך להיות מומחה פיננסי כדי להבין שמגיפת COVID-19 שינתה את האופן שבו אנו משתמשים בכסף (האם שמת לב כמה פעמים אתה מקיש על הכרטיס שלך במקום לגעת בלוח המקשים כדי להזין את ה-PIN שלך?). זה השפיע גם על הרגלי ההלוואה, ההוצאות, החזר החובות והחיסכון שלנו.

סטטיסטיקת קנדה מדווחת כי יחס החוב להכנסה הממוצע של משק הבית עלה בשנת 2020. זה מודד את החוב של משק הבית, ביחס להכנסה הפנויה. בשלושת החודשים הראשונים של השנה, היחס עמד על 175.4%, מה שלפי תורמת MoneySense, אלכסנדרה מקווין, “המשמעות היא שבכל משקי הבית הקנדיים, בשלושת החודשים הראשונים של 2020 היינו חייבים ביחד 1.75 דולר עבור כל דולר חד פעמי. הכנסה שיש לנו. זה קרוב מאוד לשיא כל הזמנים של 179% בסוף 2017”. (ראה את המאמר של מקווין יחס החוב להכנסה העולה של קנדה: מה שאתה צריך לדעת.)

MoneySense שיתפה פעולה עם CIBC וכרטיס האשראי Pace It שלה כדי להפגיש את אוסף המאמרים הזה על ניהול חובות. ראה קישורים לאורך דף זה לסיפורים. כל אחת מהן מציעה דרכים ברות השגה לזהות, לנקוט בפעולה ולקבל שליטה על הכסף שלך.

ההגדרה של “חוב” ומה זה אומר לך

במילים פשוטות, חוב הוא כסף שחייבים. אבל להבין כמה חובות יש לך ואיך להתמודד עם זה עשוי להיראות מסובך יותר. נסה לחלק את זה לשלבים, כמו במאמר כמה גרוע החוב שלך? זה נותן את השלבים האלה כדי להבין באמת כמה חוב יש לך.

התחל ביצירת רשימות עבור כל מה שאתה חייב, מהריבית הגבוהה ביותר לנמוכה ביותר, כולל:

  • כמה אתה חייב
  • מה הריבית שלך
  • כמה אתה משלם בריבית בכל חודש
  • מהם התשלום המינימלי הנדרש

אל תעשה כלול את המשכנתא שלך ברשימה זו (עוד על חוב משכנתא, בהמשך). לַעֲשׂוֹת כלול כל הלוואות אחרות, כולל בית ספר, רכב ואישי, כרטיס האשראי שלך וכו’. ברגע שאתה עושה את זה, אתה יכול ליצור תוכנית או תקציב כדי לשלם את זה בתוך מסגרת זמן ריאלית.

מאמרים נוספים בנושא התמודדות עם חוב כוללים:

  1. עזרה לחובות ADHD: ניהול כספים יכול להיות קשה, אך לא בלתי ניתן לניהול
  2. כיצד COVID-19 שינה את הרגלי הקניות של קנדים
  3. מי יותר בחובות? דור X או מילניאלס?
  4. הדרך החדשה להימנע ולנהל חובות: הוצאה מודעת
  5. 5 דרכים לחסוך כסף בהוצאות היומיומיות

האם כרטיס אשראי יכול להיות כלי לניהול חובות?

האם אי פעם חשבת להשתמש בכרטיס אשראי כדי לנהל ולשלם חובות? זה אולי נראה כמו סוג העצה של אותו אדם שימליץ על שיער של הכלב כדי לרפא את ההנגאובר שלך. אבל ישנם כרטיסי אשראי שנוצרו במיוחד עבור אלה שחווים חוב, במיוחד עם תכונות נמוכות או ללא עמלה, כגון הצעות העברת יתרות לאיחוד חובות כרטיסי אשראי. (עוד על כך במאמר הדרכים שבהן כרטיס האשראי שלך יכול לעזור לך לנהל את החוב.) יש גם סוג חדש של תכונת כרטיסים שפועלת כמו תוכנית פריצה/תשלומים, אותה תוכל להוסיף לכרטיס האשראי הנוכחי שלך. (אנחנו מפרקים את האופן שבו זה עובד עם CIBC Pace It כאן.)

פוסטים דומים

Leave a Reply