למה אנחנו צריכים צוואה וייפוי כוח

1
למה אנחנו צריכים צוואה וייפוי כוח

כשאתה שומע ‘תכנון נכסים’ מה הדבר הראשון שעולה לך בראש? עבור רובנו, אנו עשויים כברירת מחדל לתהליך של פיזור נכסים פיזיים כגון בתים או מכוניות. למרות שזה אכן תקף, תכנון עיזבון באופן כללי תופס הרבה יותר. הוא גם קובע כיצד נכסיו של אדם יישמרו, ינוהלו ויחולקו לאחר מותו אם ייפגעו.

תכנון הוא הכל וזה כולל דיון במה שקורה כשכולנו מתבגרים באופן טבעי. מי יהיה אחראי על עניינינו? מה קורה אם אני לא מסוגל לקבל החלטות נבונות בשמי? היכן וכיצד עלי לחלק את כספי ושאר הנכסים שלי? אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל את התהליך הזה ולהתחיל לענות על שאלות אלו.

מהי מטרת הצוואה ולמה היא חשובה?

צוואה היא מסמך חי המפרט במפורש את כל הנכסים והחובות הקשורים לאדם ספציפי. לא רק שהמסמך הזה הוא הכרח כדי להבטיח שכל משאלה תכובד לאחר מותו של אדם – הוא מבטיח שהכל מחולק ומפוזר כמתואר. זה יכול להיות מוגבל לאדם אחד או למספר אנשים כמו בן זוג, ילדים, חברים או ארגון צדקה. צוואה גם ממונפת למינוי אפוטרופוס חוקי לטיפול בקטינים, אם זה רלוונטי.

מתי עלי ליצור צוואה?

כל אחד יכול ליצור צוואה בכל עת, ובדרך כלל עדיף לתכנן מראש וליצור צוואה ברגע שאתה מרגיש צורך בכך או כאשר אתה רוכש נכסים חשובים. שים לב שאתה יכול לעדכן, לשנות או לבטל את הצוואה בכל עת. אירועי חיים מרכזיים מסוימים עשויים לדרוש גם שינויים בצוואה כגון רכישת בית, נישואין או הרחבת המשפחה עם ילדים. זהו אחד הזמנים הטובים ביותר להחליף או לבצע תוספות כלשהן.

איך אני יוצר צוואה?

עריכת צוואה אינה קשה או יקרה. זה לוקח זמן ומאמץ, אבל זה לא מרתיע כמו שרבים עשויים לצייר את זה. הנה כמה שיטות שונות:

כתוב את זה בעצמך. צוואה מחייבת מבחינה משפטית אם אתה כותב וחותם עליה. כדי להבטיח שהמסמך מחייב מבחינה משפטית, הקפד לחקור את החוק במדינה הספציפית שלך לפרטים. עדיף שיהיה לנו נוטריון נוכח עד כדי למנוע שיהוקים עבור מנהלי העזבון שלך בעתיד.

השתמש במומחיות של יועץ משפטי. אתה תמיד יכול למנף את האפשרות הזו כדי להבטיח שלא תפספס שום פרט רלוונטי. עורך דין או עורך דין יוכלו להתייחס לדברים שאולי לא שקלתם. לעתים קרובות משרדי עורכי דין יכולים לאחסן את המסמכים הללו בבטחה גם כן.

לאחר כתיבת הצוואה, עליך לאחסן אותה במיקום שיקיריך והמבצעים יוכלו לאתר בקלות. אתה יכול לשמור אותו בבית עם מסמכים חשובים אחרים, רצוי בקופסה חסינת אש, או כספת. המפתח כאן הוא לוודא שהוא נגיש. אם מיקום המסמך משתנה עקב מעבר או חירום – ודא שהאנשים שצריכים לדעת היכן הוא נמצא יכולים לאתר אותו ללא בעיות או טרחה.

מהו ייפוי כוח?

ייפוי כוח הוא ציווי שניתן על ידי אדם אחד (הנותן או המנהל) לאדם אחר (הסוכן) לייצג אותו בפעולה. במילים אחרות, זוהי הסמכות המוענקת לפעול ולקבל החלטות בשמו של הסוכן אם הם הופכים מחוסר יכולת.

ישנם ארבעה סוגים שונים אותם נחקור.

ייפוי כוח כללי: בתרחיש זה, הסוכן יכול לבצע כמעט כל פעולה כמנהל, כגון פתיחת חשבונות בנק וניהול כספים אישיים. הסדר ייפוי כוח כללי אינו תקף עוד כאשר המנהל נכשל, מסיר את ייפוי הכוח או נפטר.

ייפוי כוח מתמשך: הסדר ספציפי זה מייעד אדם אחר לפעול בשם המנהל וכולל סעיף המאפשר לסוכן לשמור על ייפוי הכוח לפני, במהלך או לאחר אי כושרו של המנהל.

ייפוי כוח מיוחד או מוגבל: במקרה זה, לסוכן יש סמכויות ספציפיות המוגבלות לאזור או לקטגוריה מסוימת. דוגמה לכך היא ייפוי כוח המעניק לאדם סמכות למכור את ביתו או מקרקעין.

קפיצי ייפוי כוח עמיד: במדינות מסוימות, ייפוי כוח זמין ונכנס לתוקף כאשר מתרחש אירוע מצער, וכתוצאה מכך המנהל הופך לאי כושר.

מה הופך מסמך ייפוי כוח לתקף?

הנותן חייב להיות כשיר נפשית כאשר הוא חותם על ייפוי הכוח. התהליך של חתימת עדים על המסמך גם מסייע להבטיח שהוא אותנטי ב-100%, לא מתבצעת כפייה וכל המעורבים בו כשירים. כמו כן, אתה צריך לאשר את החתימות שלהם, ולחזק עוד יותר את האמינות.

מהו התהליך להשלמת תיעוד ייפוי כוח?

השג את הטפסים הנדרשים: או ממשרד עורך דין מקומי או דרך כל מקור שמציע מסמכים מדויקים ומשפטיים. אתה יכול בקלות למצוא טפסים או תבניות רבים באינטרנט. אתה יכול להתאים את התיעוד הזה כדי לענות על הצרכים האישיים שלך.

מלאו את הטפסים ביסודיות: אם יש לך שאלות או חששות, אל תהסס להתייעץ עם עורך דין לפני השלמת הסכם זה. הקפד לעיין בתיעוד זה עם הנציגים המינויים שלך כדי לוודא שהכל תמציתי וברור.

שלח את המסמכים לאישור נוטריוני: עם הסוכן שלך, חתום על הניירות בנוכחות נוטריון. לבנקים מקומיים ולמשרדי עורכי דין יש אותם בדרך כלל זמינים. בדומה לצוואות, הכינו עותקים מההסכם והגשו במקומות בטוחים. עליך לאחסן את כל תיעוד תכנון העיזבון שלך במיקום מרכזי.

אף על פי שלעולם לא קל לדון בנושאים אלה ככל שאתה מתבגר, זה מספק רמה שונה של שקט נפשי. הבטחת שיקיריך מודעים לרצונותיך מראש יוצרת תהליך חלק יותר ופחות מלחיץ.

פוסטים דומים

Leave a Reply