כיצד לנהל את כרטיס האשראי הראשון שלך

1
כיצד לנהל את כרטיס האשראי הראשון שלך

מזל טוב! החלטת לעשות את הצעד הגדול הבא לקראת בניית אשראי. על מנת לוודא שתמשיכו לעשות זאת בצורה חיובית ואחראית, נעבור על שלל עשה, אל תעשה, טיפים וטריקים כיצד לנהל בהצלחה את הכרטיס הראשון ולמנף את היתרונות הנלווים אליו.

קבע את הכללים האישיים שלך עבור כרטיס האשראי שלך

האם תשתמש בכרטיס הזה רק למקרי חירום? הוצאות נסיעה? תיקוני רכב? טיולי קניות במכולת? דלק דלק? קבע את הגבולות האישיים שלך לפני תחילת השימוש הרגיל. כנף זה אופציה – אבל זה לא משהו שאתה רוצה להתחיל לעשות בלי שום חוקים או גבולות אישיים. תוך כדי היכרות עם איך הכל עובד, התחל על ידי השלמה של רכישות קטנות כגון דלק או מצרכים. אתה רוצה לבצע רכישות קטנות שתוכל לשלם בקלות לפני סוף כל מחזור תשלום.

תלוי בסוג של כרטיס אשראי, רבים מציעים מבצעים ללא ריבית למשך 12 חודשים לפחות. למרות שזה עשוי להיראות מפתה לבזבז כמה שיותר ולשלם את זה במועד מאוחר יותר, אינך רוצה ליצור את ההרגל הזה. לדוגמה, כדי לבנות היסטוריית אשראי חיובית – קבע אילו הוצאות חוזרות ניתנות לניהול עבורך לשלם בזמן. נניח שאתה מוציא פחות מ-$100 בכל חודש. הקפד לבצע תשלום בתאריך הפירעון או לפניו במלואו כדי ליצור הרגלים פיננסיים מוצקים.

השתמש בתקרת האשראי שלך בצורה בריאה

אנשים רבים מבינים את הרעיון שזה לא אידיאלי שאין אשראי זמין וזה לא נהדר לנצל כמות גדולה של אשראי. זה הכרחי שתקבע כמה כללי יסוד ותציית אליהם ככל האפשר. ניתן להגדיר את היחס בין מסגרת האשראי הכוללת שלך לעומת יתרת האשראי ניצול אשראי. בואו נשתמש בדוגמה מהחיים האמיתיים. סכום האשראי הכולל שלך הוא $10,000 והשתמשת במחצית – זה $5,000. בהתבסס על תרחיש נוכחי זה, ניצול האשראי שלך הוא 50%. באופן אידיאלי, אתה רוצה לשמור את המספר הזה מתחת לסף של 30%. אני יודע מה אתה חושב – למה אם זו מסגרת האשראי שניתנה לי? שימוש בחלק ממה שעומד לרשותך מספק למלווי כרטיסי האשראי את הביטחון שיש לך את היכולת לבצע תשלומים בזמן מדי חודש ויכולים להפעיל משמעת.

ככל שניצול האשראי שלך גדל עם הזמן, ציון האשראי שלך יכול להיות מושפע לרעה אם תשתמש בסכום הכולל שקיבלת. כדי למנוע את זה, חשוב לשאול את עצמך, האם זה עוזר או מפריע למסע הפיננסי שלך? שימו לב מאוד ליציבה שלכם גם כשזה מגיע להוצאות. האם אתה מחשיב את עצמך כמוציא אימפולסיבי? האם אתה נוטה לקבל החלטות על כסף כאשר אתה חווה כל סוג של לחץ רגשי? מלווים מכל סוג רוצים לקבל את הביטחון שיש לך את המשמעת וכוח הרצון להתמודד כלכלית עם כל התחייבויות אשראי, ללא קשר לנסיבות האישיות שלך.

פדה את התגמולים שלך

בהתאם לסוג כרטיס האשראי שברשותך, ייתכן שיהיו לך נקודות שיצטברו ויימדו עם הזמן. תגמולי נסיעות, הנחות או זיכויים עבור היתרה שלך הם רק כמה אפשרויות שעשויות להיות מוצעות לך. בקר באתר האינטרנט של המלווה שלך כדי לחקור ולהתעדכן בכל ההטבות העומדות לרשותך. אל תשכח להוריד את אפליקציית Mint ולחבר את הכרטיס החדש שלך כדי לקבל מידע על יתרה וכרטיס במהירות בהישג ידך.

צור קשר עם ספק כרטיס האשראי שלך

במקרה שאתה חווה כל סוג של קשיים כלכליים בעתיד, אנא שים עדיפות למסור זאת ברגע שיתעוררו בעיות. פעמים רבות, הסבר על תקלות אישיות כלשהן תוך הצעת פתרונות סבירים עשוי לפעול לטובתך. זכרו, הימנעות אינה קבלה. שים את עצמך בראש סדר העדיפויות להכיר את התנאים וההגבלות של כרטיסי האשראי שלך מתוך הכנה גרידא. כאשר דנים בנושא הכספים, רבים מאיתנו אינם נלהבים מדי לחשוף מידע אישי (במיוחד לאלו שלא יצרנו איתם קשר כלשהו) – עם זאת, אם הדבר עלול לגרום לאי השפעה על ציון האשראי שלך; עדיף להיות כנה וישר! היותה פרואקטיבית לא רק מספקת מינוף, אלא היא גם יכולה להבטיח פתרונות נוחים יותר בסופו של דבר.

תכיר את עצמך עם עמלות כלשהן

כאשר תקבל את כרטיס האשראי הראשון שלך, הוא יכלול ניירת שתפרט את רוב התנאים וההגבלות, אם לא את כולם. אמנם אינך צריך לקרוא את האותיות הקטנות ביום אחד או בישיבה אחת, אך חשוב לעיין בחומר זה זמן קצר לאחר קבלת הכרטיס ביד. חלקו סעיפים אחר סעיפים כדי שתוכלו לדעת בדיוק מה עומד לרשותכם – ושימו לב לדברים שיכולים לעשות זאת לפגוע באשראי שלך. עיינו גם באתר החברה לקבלת המידע העדכני ביותר. במקרה שיש לך שאלות, אל תהסס לפנות לשירות הלקוחות. הם זמינים לתת מענה לכל בעיה וצריכים להיות מסוגלים לתקן כל בעיה שיש לך במהירות. הקפידו לבדוק שוב האם יש עמלות שנתיות בכרטיס האשראי ולהכיר את תנאי הריבית לאחר תום התקופה ללא ריבית.

הימנע מאפשרויות מקדמה במזומן

זה יכול להיראות כמו עסקה מתוקה להשתמש באפשרות המקדמה במזומן אם אתה מוצא את עצמך במצוקה. עם זאת, יש כל כך הרבה עמלות ופרטים מסובכים שיכולים להשאיר אותך עם תחושות של חרטה, תסכול ובלבול. עדיף למצוא אלטרנטיבה אחרת – כל אפשרות שמספק מלווה היא בדיוק זאת, אופציה. אתה לא צריך לפדות אותו. שמירה על אחריות כלכלית היא ניהול כספך בצורה בריאה, אך גם לדעת מתי הצעות אינן מועילות לך או לרווחתך הכלכלית.

בדוק את הרכישות שלך באופן קבוע

עם כל כך הרבה דרכים להציג את פרטי החשבון שלך, הקדישו את הזמן לבדיקת דפי כרטיס האשראי ו/או החיובים שלכם באינטרנט. לא רק שאתה מוודא שכל רכישה תקפה, אלא זה גם עוזר לך לראות בדיוק היכן וכיצד אתה מנהל את הכרטיס שלך. אם משהו לא נראה מדויק, פנה מיד למלווה שלך כדי לפתור את זה בהקדם האפשרי.

תמונת מחבר

מרשה בארנס (25 פוסטים)

מרשה בארנס היא גורו פיננסים עם למעלה מ-20 שנות ניסיון, מקדישה את מאמציה להעצים נשים ברחבי העולם כדי לשגשג כלכלית. יכולת פיננסית ואוריינות הן התשוקה של מרשה, ומספקות מידע מעשי ללקוחות המגדילים את הביטחון הכללי שלהם בכספים האישיים שלהם.

קישורים

פוסטים דומים

Leave a Reply