כיצד חברה קנדית אחת מחדשת שכר לעובדי אירוח

0
כיצד חברה קנדית אחת מחדשת שכר לעובדי אירוח

מענה לצרכים של החברה חסרת המזומנים שלנו

הפתרון של XTM הוא חינמי וקל להגדרה, וכולל שלושה חלקים – פורטל, כרטיס ואפליקציה. להחזיק מזומן בהישג יד לתשלום תגמולים (או אפילו שכר) לצוות גוזל זמן רב, יקר ומגביר את הסיכון האבטחה. במקום זאת, לעובדים ניתן א כרטיס היום, שזה כמו כרטיס חיוב טיפוסי. באמצעות פורטל מאובטח מקוון, שעסקים יכולים להתאים לצרכיהם, מעסיקים יכולים לטעון את כרטיסי העובדים שלהם בכסף טיפ שהרוויח בסוף כל משמרת.

ללא עלות, העובדים יכולים להשתמש בכרטיסים שלהם לעסקאות בלתי מוגבלות בנקודות מכירה ובאינטרנט, עסקאות כספומט בלמעלה מ-56,000 מיקומים בארה”ב ולמעלה מ-1,000 מיקומים בקנדה, העברות עמית לעמית היום של משתמשים ואפילו תשלומי חשבונות. יש תשלום סמלי בלבד עבור העברות אלקטרוניות.

מרילין שפר, מנכ”לית XTM

“מצאנו מקום בשוק עם צורך עצום שלא מסופק”, אומרת מרילין שפר, מנכ”לית XTM. “החזקת מזומנים בהישג יד לעסקים בתחום האירוח הוא הדבר הידני האחרון בתעשייה, וראינו אימוץ טוב של המערכת שלנו, כי הם יכולים לממש את היתרון.”

רוב רשתות המסעדות הגדולות בקנדה משתמשות בפלטפורמה במיקום אחד או יותר, ו-XTM מחפשת להרחיב את נוכחותה מעבר למסעדות לסלונים ולעסקי טיפול אישי אחרים.

שיבוש לוח השכר המסורתי

על פי דיווח שנערך לאחרונה על ידי חברת תוכנת משאבי האנוש Ceridian HCM, שליש מהמועסקים בקנדה נגמר הכסף בין ימי המשכורת. ו-42% אמרו שהם רוצים להיות מסוגלים לגשת לשכר שהם הרוויחו בסוף כל יום עבודה, נתון שעולה ל-56% עבור עובדי דור Z ו-Millennial. אותו מחקר הגיע למסקנה ש-43% מהקנדים יראו מעסיק שמספק שכר לפי דרישה אטרקטיבי יותר מאשר מעסיק שלא.

אין עוד פתרון כמו XTMs בקנדה. והם מוכנים להיכנס לשוק האמריקני, תוך שיתוף פעולה עם RASI, חברת חשבונאות וירטואלית מובילה במיקור חוץ, חברת שכר, שעומדת לשלב את פלטפורמת XTM במערכת השכר שלה, כך שהעובדים יוכלו לקבל את שכרם ביום שבו הם מרוויחים אותו.

עסקים יוכלו להשתמש במערכת גישת שכר זו כדי לגייס עובדים, שהופך יותר ויותר לאתגר בתעשיית האירוח. “מסעדות אינן מסוגלות לפעול באופן מלא, בגלל מחסור בצוות. איך אתה יכול לתמרץ אנשים להגיע לעבודה?” שואל שפר. “על ידי תשלום להם באותו יום שהם עובדים.” (אם אתה רוצה ללמוד עוד על איך זה עובד, צפה בסרטון כאן.)

לדברי שפר, מחקר הראה שסדירות הפיצויים היא תמריץ לאנשים להופיע במשמרות שלהם.

פוסטים דומים

Leave a Reply