חשבונות החיסכון הטובים ביותר בריבית גבוהה בקנדה 2022

0
חשבונות החיסכון הטובים ביותר בריבית גבוהה בקנדה 2022

כיצד לבחור חשבון חיסכון בריבית גבוהה

רוב המוסדות הפיננסיים בקנדה מציעים HISAs, ותרצה לשקול מה הכי מתאים לצרכים שלך. בראש ובראשונה כדאי לקחת בחשבון את שיעור הריבית. החוכמה הקונבנציונלית קובעת שאתה רוצה לחפש ריבית שעולה על קצב האינפלציה או שתגמור עם פחות כוח קנייה ממה שהתחלת איתו. בשנים האחרונות שיעור האינפלציה עמד על כ-2%. עם זאת, בתקופת מיתון, אנו יכולים לצפות שהריבית והאינפלציה ירדו.

אתה גם רוצה לעיין היטב בתנאים וההגבלות של HISA. חלקם עשויים לדרוש ממך לשמור על יתרת מינימום, לגבות עמלות על עסקאות, להגביל משיכות או לאכוף תקופות נעילה.

נסה לנצל את היתרון של בונוסים לחתימה במזומן או שיעורי קידום מכירות גבוהים יותר, אך גם זכור שהריבית לטווח ארוך חשובה יותר משיעור היכרות קצר טווח.


חשבון חיסכון לעומת חשבון עו”ש

חשבונות צ’קים וחיסכון הם שניים מהמוצרים הרבים המוצעים על ידי מוסדות פיננסיים. למרות שהם חולקים כמה קווי דמיון, יש כמה הבדלים. באופן כללי, חשבונות המחאה משמשים לעסקאות בנקאיות יומיומיות בעוד שחשבונות חיסכון נועדו לעזור לך להגיע ליעדים ארוכי טווח על ידי הצעת ריבית על ההפקדות שלך ללא עמלות חודשיות. כאפשרות שלישית, חשבונות היברידיים הם בחירה פופולרית יותר ויותר עבור אלה המחפשים את ההטבות והתכונות של חשבונות המחאה וחיסכון בחבילה אחת. בואו נסתכל מקרוב.

מהו חשבון חיסכון?

ישנם סוגים שונים של חשבונות חיסכון, כל אחד עם תנאים ספציפיים משלו. אבל באופן כללי, חשבונות אלה הם המקום שבו אתה שם כסף תוך כדי עבודה לקראת מטרה פיננסית. לחשבונות חיסכון אין בדרך כלל עמלות חודשיות, ומשלמים לך ריבית על ההפקדות שלך. בהתאם לסוג חשבון החיסכון שברשותך, ייתכן שתוכל להשתמש בכסף שבו לביצוע רכישות יומיומיות, אך בדרך כלל תצטרך קודם כל להעביר את הכסף לחשבון ההמחאה שלך. לא ניתן לרשום צ’ק מחשבון חיסכון.

מהו חשבון המחאה?

כפי שהשם מרמז, אתה יכול לכתוב צ’קים כנגד חשבון המחאה, וייתכן שתקבל את ההפקדה שלך לחשבון זה כהפקדה ישירה. אמנם כתיבת המחאה פיזית אינה פופולרית כמו פעם, אך עדיין קיימים חשבונות “צ’ק”. מכיוון שהם משמשים לעסקאות יומיומיות, חשבונות אלה נגישים מכספומטים, בקופה, באינטרנט ובאפליקציות. סוג זה של חשבון הוא המקום שבו אתה מאחסן כסף שאתה מתכוון להוציא על עסקאות שגרתיות, כולל Interac e-Transfer, תשלומי חשבונות, משיכות, הפקדות, תשלומים מאושרים מראש ותשלומים בנקודת רכישה, כמו שימוש בכרטיס החיוב שלך בחנות .

הטוב משני העולמות – החשבון ההיברידי

חשבונות בנק היברידיים משלבים את הריבית של חשבון חיסכון עם הגמישות של חשבון המחאה – הכל תמורת עמלות נמוכות או ללא עמלות. כסף בחשבון מסוג זה מרוויח ריבית אך ניתן לגשת אליו גם עבור רכישות, תשלום חשבונות, קניית העברות כספים, ביצוע עסקאות Interac e-Transfer וכן הלאה. למי שרוצה לפשט את אופן הבנקאות, חשבון היברידי יכול להיות הפתרון. שימו לב שלא כל הבנקים מציעים חשבונות היברידיים, כך שייתכן שתצטרכו לעשות קניות.

באיזה סוג חשבון הכסף שלי?

לאחר שקראת את האפשרויות לעיל, אתה עשוי לתהות איזה סוג חשבון כבר יש לך. הדרך הקלה ביותר לברר היא להתקשר או לבקר בבנק שלך. דיבור עם פקיד בנקאי יכול להבהיר את המבנה הנוכחי שלך ולתת לך הזדמנות לעזרה אם תרצה לבצע שינוי או להעביר את הכסף שלך.

פוסטים דומים

Leave a Reply