הכרת תודה בשנה לא פשוטה

0
הכרת תודה בשנה לא פשוטה

השנה הזו עברה כל כך הרבה תהפוכות שלא הצלחנו לספור – לעתים קרובות השאירה אותנו בהלם מוחלט עם מערבולת של מחשבות ורגשות. אבל, חרדה ואכזבה צרופה הם רק קומץ שעולה לנו לראש כשאנחנו חושבים על הכמות האינסופית של כדורי עקומה שהחיים זרקו במהלך השנה האחרונה. טרגדיה ואובדן פקדו את העולם כולו, והותירו אותנו פעורי פה יום אחרי יום. למרות החושך ששרר במשך מה שנראה כמו נצח, הייתה שפך של דברים חיוביים שאנחנו לא יכולים לשכוח לזכור. כששנת 2020 מסתיימת במהירות, בואו ניקח את הזמן כדי לפרוק ולהרהר ברגעים המאושרים יותר שהתמזל מזלנו לחיות בהם ולחזות בהם. למרות שחג ההודיה עשוי להיראות פחות מסורתי משנים קודמות, אנו עדיין יכולים בקלות למנות כמה דברים שמעבירים את ליבנו למקום של הכרת תודה.

משפחה קודם

בואו נודה בזה – ההמולה של החיים משפיעה על המשפחה והחברים שלנו יותר ממה שהיינו רוצים להודות. לוחות זמנים מתחרים, קונפליקטים וחוסר זמן לאלו החשובים הם לעתים קרובות סיבות לכך שאיננו מסוגלים לטפח את האנשים שאנו מחזיקים קרובים ויקרים לנו. בגלל הגבלות על נסיעות ובידור אחר, נאלצנו להיות יצירתיים יותר עם הזמן שלנו בתוך הבית; בתורו, עוזר לנו להחזיר את המשמעות של איזון משפחה וחיי עבודה. למען האמת, זה אפשר לנו ללחוץ על כפתור ההשהיה בכל מה שכנראה היה גבוה מדי בטעות ברשימת העדיפויות בעבר. המשפחות שלנו שימשו כרשת הביטחון שהיא אמורה להיות כשהמשקל של העולם (והרשתות החברתיות) הפך לשולט עם חדשות פחות רצויות. השתמשנו בטכנולוגיה ברמה חדשה בעת תזמון שעות שמחות וירטואליות, התעדכנות עם יקירינו וחגיגות יום הולדת באזורים גיאוגרפיים אחרים. זה גרם לנו להעריך באמת את הדבר שלקחנו כמובן מאליו; כל האנשים שמרכיבים את השבט המשפחתי שלנו.

אוצרות ופיתוח תשוקות

שנת 2020 יצרה רמה חדשה של התבוננות פנימית, והותירה את מוחנו לשקול באמת מה אנחנו באמת מוקירים יותר מכל. בין אם מדובר בפרויקטים הקשורים לקריירה או בתשוקה חדשה, השנה פינתה מקום לקצת רפלקציה עצמית נחוצה, מה שגרם לנו להעריך מחדש מאיפה באמת מגיעה ההגשמה שלנו. מינוף ספרים, ערוצי מדיה חברתית וזרמים שונים של צריכת מידע מבוסס ידע הוביל אותנו לנתיב של גילוי מחדש. זוכרים את רשימת המטלות ה’אחרת’ שמלאה בדברים שאתם ממש לא רוצים לעשות בבית? זה אפילו גרם לרשימה הזו להיראות מלאת כיף! פרויקטי שיפוץ בית ומשימות עשה זאת בעצמך נעשו בהנאה תוך שימוש בתקציב. התבגרות יכולה להיות מלאה בדברים לא כל כך מרגשים, אבל אזור האומץ לקחת רעיונות מרעיון לביצוע שימש רוח שנייה. יוזמות עסקיות חדשות והמולות צד נולדו ביצירתיות שאין שני לה, מקום שרבים מאיתנו לא היו בו די הרבה זמן. עסקים קיימים הצליחו לשגשג למרות האירועים חסרי התקדים שהתרחשו בארץ. כמו כן ניתן מימון לבעלי עסקים שונים אשר העניקו לעסקים קטנים רבים להגדיל את הנראות שלהם תוך הפקת רווח חיובית.

חשיבות הקיום

יש אינספור משפחות שנפגעו מאובדן עבודה ו/או הוצאות בלתי צפויות. זה לא משנה אם הדברים התחילו בצורה קשה מבחינה כלכלית – מה שהכי חשוב הוא שאתה עדיין עומד. להסתבך עם חשבונות, לחסל קצת חובות ולחסוך הם כל הדברים שיש להתגאות בהם מאוד. קשיים זמניים לא חייבים להפוך לבעיות קבועות. יצירת תוכנית פעולה והיצמדות אליה לא משנה מה יתעורר תמיד תהיה מתגמלת. אסור להתעלם מהחגיגות הקטנות. כולנו טיפלנו בשנה הזו בדרכים שונות – אבל מה שהכי חשוב זה לגלות מה עובד בשבילך. כלל אצבע למי שנאבק ברגשות ‘לא מספיק’: אל תאמין להייפ. אמנם יש הרבה אנשים שמשיגים דברים גדולים, אבל יש גם מתחזים רבים. המדיה החברתית היא סליל שיא, פלטפורמה וירטואלית שבה אנשים יכולים לשתף כל מידע שהם בוחרים, לפי שיקול דעתם. אנשים נוטים יותר לחלוק את השיאים שלהם לעומת השפל שלהם, אז הקפד לזכור שייתכן שאתה מקבל רק חלק קטן מהסיפור הכולל. אל תסתכל על חייו של מישהו אחר ואל תבין מה עשית בעצמך. התקדמות פיננסית, לא משנה כמה חסרת משמעות אתה עשוי לחשוב שהיא – היא עדיין התקדמות. כולנו עושים פספוסים פיננסיים ולחיים יש דרך להקשות מאוד על דברים שפוגעים בנו איפה שזה באמת כואב. שמירה על הראש מעל המים, שמירה על המים, שמירה על בריאותך ופרנסת המשפחה שלך לעולם לא צריך להיחשב כהישג קטן. תן לעצמך קצת חסד ותחשוב על המסירות שנדרשה לך כדי להגיע (ולהישאר) לאן שאתה נמצא כרגע.

בחזרה לבסיס

השנה אילצה אותנו באמת לחדד את מה שחשוב ולתעדף בהתאם. זה חל על החיים שלנו, אבל הכי חשוב על הכספים שלנו. הסרת הווילון כדי להסתכל באמת ולהעריך לאן הולך הכסף שימשה תזכורת מתמדת שאנחנו צריכים לעשות זאת יותר מאשר מדי פעם פעם או פעמיים בשנה. אף פעם לא מאוחר מדי (או מוקדם מדי) ליצור הרגלי כסף חדשים! יציבות פיננסית היא חיונית – ואולי הכרית שדמיינו צריכה להיות מספיק הוכיחה את עצמה כלא נכונה. הנכונות שלנו לבצע שינויים בקצב מהיר יותר כדי להבטיח את הביטחון הכלכלי של משפחותינו הרגישה פחות כואבת וכל כך הרבה יותר מכוונת. חוסר הוודאות של כל מה שמתרחש אפשר לנו להתלונן פחות תוך הגדרה מחדש של רמות הנוחות עם תוכניות המגירה שלנו.

לא משנה מה קרה השנה, על מה אתה הכי אסיר תודה? כשדברים עולים בראש, הקפד לרשום אותם. התייחס אליהם כשהימים שלך נראים מייגעים או כשהרגשות שלך מנסים לאלץ אותך להרהר בדברים לא כל כך חיוביים. ברור שאנחנו לא יודעים מה צופן העתיד, אבל אנחנו יודעים (והוצגו מחדש) לרגעים, לדברים ולאנשים ששומרים עלינו כל הזמן מלאי תקווה ואסירי תודה – לא משנה מה צפוי לנו.

תמונת מחבר

מרשה בארנס (25 פוסטים)

מרשה בארנס היא גורו פיננסים עם למעלה מ-20 שנות ניסיון, מקדישה את מאמציה להעצים נשים ברחבי העולם כדי לשגשג כלכלית. יכולת פיננסית ואוריינות הן התשוקה של מרשה, ומספקות מידע מעשי ללקוחות המגדילים את הביטחון הכללי שלהם בכספים האישיים שלהם.

קישורים

Leave a Reply