האם לשלם את המשכנתא מוקדם?

3
האם לשלם את המשכנתא מוקדם?
אתה נמצא במרחק של 2 דקות מלקבל את שיעורי המשכנתא הטובים ביותר בקנדהענה על כמה שאלות מהירות כדי לקבל הצעת מחיר מותאמת אישיתאתה תעזוב את MoneySense. פשוט סגור את הכרטיסייה כדי לחזור.

זו רק אחת הסיבות שפירעון חובות משכנתא צריך להיות ברשימת העדיפויות של כל בעל בית. זה גם יכול לחסוך לך טונות של כסף בעמלות ריבית. עם זאת, זה לא אומר שאין לך אפשרויות אחרות שעלולות להיות משתלמות. כדי לקבוע אם עליך לתעדף את חוב המשכנתא שלך, תצטרך לשקול את היתרונות והחסרונות של פירעון המשכנתא שלך. האם עדיף לשלם על המשכנתא שלך עכשיו כדי לחסוך בעמלות מאוחר יותר, או להשקיע את הכסף שלך במקום?

כדי לעזור, קרא את התרחישים האלה.

סיבות ל תשלם את המשכנתא שלך, קודם כל

הסיבה היחידה הגדולה ביותר לתעדף פירעון המשכנתא שלך היא שזה חוסך לך כסף.

בכל פעם שאתה משלם משכנתא, התשלום הזה מתחלק לשני חלקים נפרדים: הקרן והריבית. הקרן היא סכום הכסף שלווית ועדיין חייב. לכן, אם אתה לווה $100,000 ומחזיר $25,000, אז הקרן המגיעה היא $75,000. הריבית היא העמלה שאתה משלם למלווה כדי ללוות את הכסף הזה. זו העלות שאתה משלם כדי להשתמש בכסף של מישהו אחר כדי לקנות נכס.

ככלל, הריבית על הלוואת משכנתא מבוטאת באחוזים. והחישוב של כמה אתה חייב מופחת – כלומר פרק הזמן שאתה מחזיר אותו. זה מאפשר למלווה לחשב את הרווחים הצפויים מהסיכון שלו (להשאיל לך את הכסף), כמו גם לקבוע לוח זמנים שבו ההלוואה תוחזר במלואה. בנוסף, זה עוזר לך ולמלווה שלך לקבוע כמה ריבית תשולם במהלך כל חיי ההלוואה. לוח ההפחתה הנפוץ ביותר עבור הלוואות משכנתא חדשות בקנדה הוא 25 שנים, אם כי אתה יכול להוריד אותו לחמש שנים או, במקרים מסוימים, להגדיל אותו ליותר מ-25 שנים.

האסטרטגיה הפשוטה ביותר לפירעון משכנתא היא לעשות זאת במהירות. על ידי צמצום משך הזמן שלוקח להחזיר את החוב העיקרי, תחסוך כסף בטווח הארוך. לדוגמא: אם לווית 450,000 $, ותזמון ההפחתה היה ל-25 שנה עם ריבית של 3%, למעשה היית משלם רק קצת פחות מ-$639,000 בחזרה למלווה. זאת בהנחה שלא יהיו עליות ריבית במהלך 25 ​​השנים. לסיכום, שילמת למלווה קרוב ל-190,000 דולר ריבית על הלוואה של 450,000 דולר. הפחיתו את ההפחתה של ההלוואה הזו ל-15 שנים בלבד, ותגלחו 80,000 דולר מתשלומי הריבית שתשלמו.

כעת, כל מי שיש לו גישה למחשבון משכנתא פשוט יציין כי הקטנת מספר שנות ההפחתה תביא לעלייה בתשלומי המשכנתא החודשיים. אז מסיבה זו, זו לא אפשרות ריאלית עבור בעלי בתים רבים.

אבל יש דרכים אחרות להוריד את סכום הריבית שאתה משלם. אפשרות אחת היא לבצע תשלומים מואצים או סכום חד פעמי. זה מאפשר לך לשלם יותר מול הקרן הקיימת, מקטין את תשלומי הריבית שלך ומקצר את משך הזמן הנדרש לפרעון ההלוואה. רק זכרו: המטרה היא להקדיש פחות זמן לפרוע המשכנתא, שכן הדבר יוריד את סכום הקרן של ההלוואה ויקטן את גובה הריבית שתשלמו.

פוסטים דומים

Leave a Reply