האם לקחת משיכות RRSP כדי לשלם את החוב?

0
האם לקחת משיכות RRSP כדי לשלם את החוב?

האם זה הגיוני לסגת מ-RRSP כדי לשלם משכנתא?

מצטער לשמוע על העבודה של בעלך, SK. שיעור האבטלה עדיין גבוה מהקדם-מגיפה ועומד על 6.7% באוקטובר 2021, אך נמוך בהרבה מהשיא של 13.7% במאי 2020. אם הוא היה מקבל את הטבת ההתאוששות של קנדה, הבטחת ההכנסה הזו הסתיימה לאחרונה ב-23 באוקטובר 2021. אני מקווה , הוא ימצא משהו בקרוב.

אם יש לך 50,000 $ בתוכנית החיסכון הפנסיוני הרשומה שלך (RRSP), אתה יכול לקחת משיכה. אתה לא צריך לחכות עד שתפרוש או שתגיע לגיל מסוים. זה מניח שזה לא RRSP נעול שהגיע מהעברה לפנסיה. לחשבונות נעולים יש מגבלות. עם זאת, RRSPs אישיים רגילים לא.

הבעיה שאתה לוקח משיכת RRSP היא שהסכום שאתה מוציא מתווסף להכנסה שלך. אם ההכנסה הקיימת שלך לשנה היא $50,000, SK, תשלם לפחות 28% מס על המשיכה שלך ואולי יותר, תלוי בכמה אתה לוקח ובמחוז או טריטוריית המגורים שלך.

אם ההכנסה שלך היא $100,000, ואתה מושך את כל יתרת ה-RRSP $50,000, התעריף יכול להיות קטן כמו 35%, עד 47%, וממוצע של 41% ברחבי המדינה.

הנקודה היא: ייתכן שיישאר לך רק חצי עד שני שליש מהמשיכה שלך כדי להחזיר את המשכנתא שלך. RRSPs נועדו בדרך כלל להיות תרומה בשנות הכנסה גבוהה ולמשוך בשנות הכנסה נמוכה, באופן אידיאלי בפרישה. אם אתה צריך משיכות במהלך שנות עבודתך, הן עשויות להיות מכבידות למדי.

אם לבעלך יש חשבון RRSP על שמו, זה עשוי להיות עדיף במקום משיכה מה-RRSP שלך, בהנחה שהכנסתו נמוכה יותר בשנה.

לשם הבהרה, תשלום סכום חד פעמי כנגד המשכנתא שלך, SK, לא יפחית את התשלומים החודשיים שלך. זה יקטין את יתרת המשכנתא שלך ואת מספר התשלומים הנותר, אבל זה לא יקטין את התשלום החודשי הנוכחי שלך.

אפשרויות אחרות לתשלום המשכנתא כשהכסף דחוק

עשויות להיות חלופות לשקול במקום משיכות RRSP. בחלקים רבים של קנדה מחירי הנדל”ן מרקיעים שחקים, אז כנראה שיש לך הון עצמי בבית שלך. אתה יכול לשקול להשתמש בקו אשראי כדי להשלים את תזרים המזומנים שלך.

פוסטים דומים

Leave a Reply