האם כרטיס אשראי שווה לשלם את העמלה השנתית?

1
האם כרטיס אשראי שווה לשלם את העמלה השנתית?

תגמולים בכרטיס אשראי יכולים להיות דרך משתלמת במיוחד להרוויח קצת הכנסה נוספת. חשוב להיות מאורגן ואחראי מבחינה כלכלית, אבל אם כן, אתה יכול להרוויח מאות או אפילו אלפי דולרים נוספים בכל שנה. אם בסופו של דבר אתה נרשם למספר כרטיסי אשראי כדי להשיג את הצעות קבלת הפנים הרווחיות, לעתים קרובות תצטרך להחליט אם עליך לשמור את כרטיס האשראי לאחר השנה הראשונה. יש יתרונות וחסרונות לשמירה או ביטול של כרטיס אשראי, ולכן המדריך הזה יעזור לכם להחליט האם שווה לשלם את העמלה השנתית של כרטיס אשראי.

שלוש סיבות להגיש בקשה לכרטיס אשראי

ישנן שלוש סיבות עיקריות לבקש כרטיס אשראי:

  • כל הצעת קבלת פנים או בונוס הרשמה שהכרטיס עשוי להציע. הצעת קבלת הפנים היא לרוב אחת הדרכים הגדולות ביותר להשיג כמות נכבדת של נקודות.
  • התגמולים או החזר המזומנים שתרוויחו מהשימוש בכרטיס. זה יכול להיות תעריף טוב על רכישות יומיומיות או קטגוריות בונוס אטרקטיביות
  • כל ההטבה שמקורה בכרטיס. זה יכול להיות הטבות נסיעות כמו לילות חינם במלון או כבודת מזוודות, או הטבות חיסכון בכסף כמו מבצע היכרות של 0% באפריל.

אם יש לך את היכולת הכלכלית, המשמעת לשלם את כרטיס האשראי שלך במלואו, כל חודש וחודש, והארגון לעקוב אחר מספר כרטיסי אשראי, יש מעט מאוד כרטיסים שלא כדאי לפנות אליהם. ההחזר המזומן או התגמולים שמגיעים עם הצעת קבלת הפנים יהיו כמעט תמיד יותר מהעמלה השנתית. השאלה האמיתית מגיעה ל-12 חודשים – מה לעשות כשהאגרה השנתית תגיע שוב.

האם לסגור כרטיס ללא עמלה שנתית?

לפני שנדבר על מה כדאי לשקול להחליט אם כרטיס אשראי שווה לשלם את העמלה השנתית, כדאי לדבר על כמה על כרטיסי אשראי ללא עמלה שנתית. עם כרטיס אשראי ללא עמלה שנתית, אין (כמובן) עמלה שנתית לתשלום ולכן לרוב כדאי לשמור אותה.

זה נכון במיוחד אם זה כרטיס שהיה לך כבר הרבה זמן. הגיל הממוצע של חשבונות האשראי שלך הוא אחד הגורמים המרכיבים את ניקוד האשראי שלך, כך שלסגירת כרטיס אשראי שהיה לך זמן רב מאוד יכולה להיות השפעה שלילית ניכרת על ניקוד האשראי שלך. הפעם היחידה שעשוי להיות הגיוני לסגור כרטיס ללא עמלה שנתית היא אם יש לך הרבה כרטיסי אשראי ותגלה שזה גורם לך ללחץ נפשי לעקוב אחר כולם.

כמה אתה משתמש בכרטיס האשראי (וההטבות שלו)

השאלה האמיתית שאתה צריך לשאול את עצמך היא כמה זה שכרטיס האשראי שווה לך. האם זה כרטיס שאתה משתמש בו באופן קבוע? אם כן, האם אתה מוציא מספיק על הכרטיס כדי שהתגמולים שאתה מרוויח יקזזו את העמלה השנתית שתחויב? דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא אם לכרטיס יש הטבות מתמשכות כמו גישה לטרקלין, מזוודות נשלחות חינם או לילות במלון בחינם.

כמה ערך נותנות לך ההטבות הללו בכל שנה? נסו לפחות לשער ניחוש גס על ערך כספי עבור כל אחת מהיתרונות של הכרטיס. אם זה יותר מהתשלום השנתי, שמור את הכרטיס. אם הוא נמוך מסכום האגרה השנתית, ייתכן שהגיע הזמן להתקדם ולבטל את הכרטיס.

מה לעשות במקום לסגור את כרטיס האשראי

אם החלטתם שבכרטיס האשראי המדובר לא כדאי לשלם את האגרה השנתית, יש עוד דבר שצריך לקחת בחשבון לפני סגירת הכרטיס. אולי תרצה להסתכל על ביצוע שינוי מוצר או המרת הכרטיס שלך לכרטיס אחר המוצע על ידי אותו מנפיק, ללא עמלה שנתית. היתרון בשינוי מוצר הוא בכך שהוא שומר על חשבונך פתוח. המשמעות היא שלא תצטרך ליצור קשר עם סוחרים או לשנות חיובים שוטפים. זה גם עוזר להעלות את גיל החשבונות הממוצע שלך, מה שעוזר לך דירוג אשראי.

חסרון אחד של ביצוע שינוי מוצר הוא שזה עלול לגרום לכך שאינך זכאי יותר להגיש בקשה לגרסה חדשה של כרטיס האשראי הזה. כדוגמה, אתה יכול לשדרג לאחור את כרטיס American Express Everyday Preferred לכרטיס אמריקן אקספרס Everyday ללא עמלה. זה אומר שלא תצטרך לשלם את העמלה השנתית של $95 בכרטיס Everyday Preferred. אבל אם אתה ממיר לכרטיס Everyday, ייתכן שלא תהיה זכאי לקבל את הצעת הפתיחה מהגשת בקשה לכרטיס Everyday חדש (במקום לבצע שינוי מוצר). משמעות הדבר עשויה להחמיץ הצעת קבלת פנים בשווי מאות דולרים.

השורה התחתונה – האם זה שווה את זה?

אין תשובה אחת נכונה או לא נכונה לשאלה האם כרטיס אשראי שווה את העמלה השנתית שלו. התשובה תהיה שונה עבור כל אדם עם הרגלי ההוצאות והתגמול הייחודיים לו. אבל אתה צריך לפחות להחליט באופן פעיל בכל שנה לשלם (או לא לשלם) את העמלה השנתית של כרטיס האשראי שלך. אל תמשיך לשלם רק מתוך הרגל. מנטה יכולה להיות כלי נהדר לעזור לך להבין מתי אתה מחויב בתשלום שנתי. כאשר אתה רואה את פרסום האגרה השנתית שלך, הגיע הזמן לקטוע את המספרים ולוודא שכרטיס האשראי הספציפי עדיין עובד בשבילך.

תמונת מחבר

דן מילר (89 פוסטים)

דן מילר הוא סופר עצמאי ומייסד של PointsWithACrew.com, אתר שעוזר למשפחות לטייל בחינם/זול. בסיס הבית שלו נמצא בסינסינטי, אבל הוא מנסה לטייל בעולם כמה שיותר עם אשתו ו-6 ילדיו.

קישורים

פוסטים דומים

Leave a Reply